Capture

Shqiptarët ndihmojnë Alesian e paralizuar në rrugën e dijes, i plotësojnë dëshirën e madhe

Alesia eshte nje vajze e vogel ne fshatin Skroske e cila eshte shume e perkushtuar pas shkolles . Pervec se shkollen e ka larg 30 minuta me kembe dhe duhet te kalosh neper nje terren te veshtire , Alesia eshte e paralizuar dhe nuk ka mundesi te ece vete deri ne shkolle.

Mamaja e saj e mban cdo dite ne krah dhe e dergon ne shkolle cka i shkakton nje lodhje te madhe. Shqiptaret u bene bashke dhe vendosen qe tja lehtesojne Alesias rrugen per te mare dije dhe i kane blere nje makine qe te mund te shkoje ne shkolle pa veshtiresi . Sidrit Bejleri dhe Ilir Hoxholli shkuan bashke per te vizituar familjen dhe per ti dhuruar makinen.

Ndiq te plote historine

0CBF425C-80D9-4BEC-8729-3C25EECC44B4

Bëhen me “flatra”/ Nënat lexojnë letrat e shpresës: Shqiptarët ndihmojnë tre vogëlushët!

“Shqiptarët për shqiptarët” transmetoi historinë e tre familjeve në Vorë, në zonën e Astirit në Tiranë dhe në Sauk. Historia e tyre është e përbashkët, fëmijët e mitur të tre familjeve kanë problem serioze me dëgjimin.

Cfare ndodhi me 3 vogelushet qe kishin probleme me degjimin ? Ju ftojme te ndiqni te plota reagimet e familjareve ne linkun e meposhtem.

Historia_e_plote_e_3_vogelusheve