33E66EC8-B5C0-4179-AAFA-3B94D37DF18B

Esra e vogël kalon me sukses operacionin !

Para një jave u prezantua në emisionin “Shqiptarët Për Shqiptarët” rasti i vogëlushes së vogel Esra e cila kishte një problem në kokë dhe ishte e porsalindur . Pas mbledhjes së kontributeve nga ana e Fondacionit Firdeus , Esra u fut në operacion dhe e ka kaluar atë me sukses . Një tjetër jetë shpëtohet nga bashkimi i Shqipëtareve . Zoti i begatoftë bamirësit !

BF9B903E-E762-4544-BC4A-761E9887602D

Mblidhen 40.000 € në një natë në emisionin “Shqiptarët Për Shqiptarët”.

Një natë e madhe ka qënë e premtja në “News 24” në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët ” . Në fillim të natës u lançuan dy raste të dy fëmijëve që kërkonin ndihmën e Shqipëtareve për kurim jashtë vendit . Shuma e kërkuar ishte rreth 40.000 € dhe në fund të një maratone të gjatë prej 3 orësh e gjysmë ajo u plotësua . Slogani jonë “Të ndarë në Troje , në zemër një” edhe një herë tregoi se kur Shqiptarët janë bashkë për qëllime të mira çdo gjë arrihet .

BF9B903E-E762-4544-BC4A-761E9887602D

Të premten fillon emisioni i të gjithë Shqipëtarëve !

Këtë të premte në datë 9 Tetor fillon sezoni i ri i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët ” . Shqiptarët anë e mbanë presin të marrin zgjidhje për problemet e tyre dhe gjithcka do të ndodhë në ekranin e News 24 në orën 21:00 . Nën drejtimin e Elvis Naçit dhe Sidrit Bejlerit ky sezon i ri pritet ti japë zgjidhje sërisht shumë halleve të Shqiptarëve

432EA4DD-BDD1-446F-AA18-16150B115111

Dy fëmijë rrezikojnë të humbasin jetën! Fondacioni Firdeus merr përsipër rastet.

Elvis Naçi paraqiti ne Facebookun e tij zyrtar rastin e dy femijeve qe kerkojne ndihmen e te gjithe shqiptareve . Me poshte postimi i plote:

Urgjente! Urgjente!Shperndaje! DY FEMIJE RREZIKOJNE JETEN!
Martina eshte vetem 5 muajshe dhe vuan nga melcia, gjendja e saj shendetsore po perkeqesohet cdo moment. Renaldi eshte 11 vjec dhe vuan nga Leucemia. Per te dy bashke duhen 130 mij euro per t’i derguar urgjentisht ne Itali tek spitali i femijeve ne Rome. Te behemi bashke se jeta e tyre nuk pret …. jane ne rrezik !

 

3E3DDD80-7D72-4768-8679-8154EC0200C1

Shqiptarët bëhen bashkë dhe mbledhin shumën për shërimin e Tuanës.

Pas disa ditësh thirrje në rrjetet e tij sociale sot Elvis Naçi deklaroi se janë mbledhur 50.000 euro që duheshin për shërimin e Tuanës së vogël në Itali .

Faleminderit te Madhit Zot dhe pastaj te gjithe Shqiptareve per mbledhjen e 50 mije eurove per Tuanen, neser ajo niset per ne Itali. Zot sheroje dhe begatoi te gjithe Shqiptaret qe e ndihmuan. Amin. – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook

116269687_3127568787327115_8378903604341908785_o

Fondacioni Firdeus dhuron 5 mijë euro për të sëmurin në Shkodër !

5 MIJE EURO PER GAZJONIN!
Vëllai ynë, z Gazjon Rusi, mësues i matematikës në Medresenë e Shkodrës është në gjendje të rëndë shëndetsore. Fondacioni Firdeus i bashkëngjitet ndihmës duke dhuruar 5 mijë euro në llogarinë e hapur për Gazjonin. Një baba shembullor, një njeri i mire sot ka nevojë përvec ndihmës edhe për lutjet tona… Fondacioni Firdeus do të jetë pranë për çdo nevojë për vëllain tonë. Zoti e sheroftë ?– Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !
AC3A18A7-7B22-4EBD-A5D5-D8F63B182224

Xhenuina Berisha kërkon ndihmën e Shqiptarëve për kurim jashtë vendit!

Apel per Ndihme! Ju lutem shperndajeni!
Rasti i Xhenuina Berishes eshte bere i njohur nga portale te ndryshme. Ne i kemi ofruar te gjitha sherbimet ne Spitali Continental falas, por ky operacion nuk mund te behet ne vendin tone ne asnje spital. Familjaret kane kerkuar ndihme ku kane mundur, ne portale, sepse kurimi i saj kushton mbi 20 mij euro. Ajo ka dy vajza per te rritur, le te behemi bashke e t’i japim nje shanc ne gjendjen e saj te renduar. Per arsye te pamjeve te tmerrshme te plageve, te pamundura per t’u shfaqura ju kerkojme ndjese qe nuk mund t’i postojme. Xhenuina eshte lodhur duke trokitur dyerve per ndihme, le te behemi bashke e t’ia rikthejme jeten nenes se dy vajzave.
Zoti i shpërbleftë bamirësit! – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook .

221AA32F-43EA-4239-820B-CFC8A4C14334

Shqiptarët bëhen bashkë për të shpëtuar Eneiden!

Eneida ishte rasti qe preku shumë shqiptarë pas publikimit nga ana e Elvis Naçit ku ajo rrezikonte të humbiste jetën po të mos operohej në kohë. Shqiptarët edhe një herë u bënë bashkë dhe mblodhen fondet për operimin e Eneidës.

Ky është postimi i plotë në Facebook i Elvis Naçit :- E pabesueshme por Eneida u sherua fale Zotit dhe pastaj me ndihmen e Shqiptareve, çdo gje shkoi per Mrekulli sa nuk mundem ta besoj, Eneida para pak ditesh ishte afer vdekjes sot ajo eshte si gjithe bashkemoshataret e saja, Zot te qofshim fale qe na mundeson keto vepra te mrekullueshme! Bekuar qofshin njerezit e mire.

C8FCB4E5-ABA2-49B9-9F79-2D2EB3E491E4

Një lajm i madh për Mirushin!

EMOCIONALE! NJE LAJM I MADH!
Shqiptaret i mblodhen 30.000 euro per sherimin e Mirushit. Shqiptaret i pergjigjen lutjes se Nenes se Mirushit; “ Ta shikoj tim bir dhender”. Me Zotin para po fillojme procesin per te shpetuar edhe nje jete! Zoti ju begatofte me te mira ne familjet tuaja.

DFC589B3-E99D-41B2-9DDE-96AE4462EC14

Një tjetër vëlla Shqiptar dërgohet për kurim jashtë Shqipërise !

Pas një thirrje shumë të madhe për vëlla Mirushin më në fund u mblodh shuma për ta dërguar për kurim jashtë shtetit .
Faleminderit Shqiptareve!
Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook : – Dy fjale zemre qe me dalin nga zemra per t’i perçuar ne zemrat tuaja. Sot lotet e Bukuries ishin lote shprese pas dy viteve qe çdo dite qe kalonin ia rrezikonin jeten Mirushit. Gjithsecili prej nesh ka femije vete dhe kur femijet te rriten, endrra e çdo prindi eshte ta shikojë te birin ose vajzen dhender apo nuse. Kjo eshte endrra e nenes se Mirushit, nje enderr e lare ne lot, qe zemra dhemb per fatin me te cilin u desh te perballet. Dua ta ndaj me ju vëllezër dhe motra se zemra ime nuk mund te perballoje e vetme dhimbjen por edhe gezimin. Ne jemi nje trup, jemi nje zemer, jemi nje shpirt, qe mendojme se Mirushi duhet te jetoje, Musai duhet te jetoje, Elio duhet te jetoje, Argita e vogel duhet te jetoje, Elia vetem 14 diteshe duhet te jetoje, nuk i numerojme dot jane shume e shume, jane jete shqiptaresh te shpetuar. Une mund t’ju them vetem faleminderit nga zemra, ndersa Zotin e lus t’jua kompesoje gjithçka me shendet e pasuri te shumfishuara ne familjet tuaja. Tani na pret sfida per ta nisur sa me shpejt Mirushin ne Spanje, duke shpresuar se ne detyren njerzore e beme, Zotit i lutemi te na japi sukses e Mirushi te kthehet dhender…