94A82738-8801-4FA6-9CD0-1BC03C92B432

“Shporta e Jetimit” nisma e Fondacionit Firdeus në muajin e Ramazanit

Lotet e jetimit na kane vrare ne shpirt, le t’ia mundesojme te buzeqeshe ne kete muaj…
⭐️ SHPORTA E JETIMIT⭐️
Kujdesi dhe ushqimi ndaj nje jetimi ka nje pozite te larte hyjnore, ndaj falenderim dhe lutje per cdo bamires qe dhuron per jetimin.
Agjerim te lehte e te pranuar! ?
Gofundme: https://www.gofundme.com/f/ramazan2020
Pay pal:fondacionifirdeus1@gmail.com
Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Emri i Bankes: Post Finance
Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See
Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
BIC: POFICHBEXXX
Të dhënat bankare në USA:
Bank Name : Morton Community bank
Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus
Routing Number: 071123204
Account number : 769397
Të dhënat bankare në Shqiperi:
Fondacioni Firdeus, Credins Bank,
Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.
SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479
Konto Gjermani:
Firdeus Germany Stiftung
Sparkasse Fürstenfeldbruck
IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46
BIC: BYLADEM1FFB
Zoti i shperblefte bamiresit! – Postimi i plote i Elvis Naçit ne Facebook

FDF62DFD-F9A9-42C1-8AFB-B168C8BCD381

Bëhet me shtëpi të re 14 vjecari nga Gramshi.

Në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët ” u prezantua rasti i Mariglenit nga Gramshi . Djaloshi 14 vjecar jetonte vetem me nënën e tij . Kushtet ne të cilat ai jetonte ishin të mjerueshme . Elvis Naçi dhe bashkëshortja e tij Fatma udhëtuan në Gramsh ku i treguan Mariglenit se do të bëhej me shtëpi të re . Kontributet e Shqipëtarëve nuk munguan as kësaj here .

Ndiq video e plote

178B5579-77C8-4018-9A2B-F8847D3B8FFB

Fondacioni Firdeus përgatit 6000 pako ushqimore për ti shpërndarë për familjet në nevojë

PRANE JETIMIT, TE SEMURIT, NE KETE KOHE TE VESHTIRE!
Me mijera pako ushqimore jane pergatitur per jetimet, te semuret, nevojtaret, sepse keto dite jane akoma me te veshtira per ata. Amaneti yne derisa te jemi gjalle t’u sherbejme nevojtareve me thjeshtesi e perkushtim.
Kam nje kerkese miqte e mi, nje lutje per bamiresit qe e mundesuan, se Shqiperia ka plot njerez nevojtare, qe ne kete periudhe me zor po ia dalin. Ia shohim syte me lot, ia shohim cdo dite brengat dhe hallet, jetime qe nuk ngopen dot si gjithe femijet e tjere. Ndaj deshiroj me shpirt nje lutje per bamiresit qe mundesuan kete veper te madhe. Zoti ju begatofte vellezer e motra, ju dhente miresi dhe lutjet tuaja qofshin te pranuara. – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !