65FEA1D8-45B1-4AD4-92E4-277E92526970

Mblidhen 130.000 € për Ilir Behlulin

Fondacioni Firdeus ka siguruar fondin prej 130.000 € që duhen për kurimin e Ilir Behlulit nga Kosova. Iliri, djali i nje veterani lufte te Kosoves ka nevoje per tu kuruar jashte shtetit sa me shpejte. Gjithçka ndodhi brenda 24 oresh dhe tani shpresojme qe me ndihmen e Zotit Iliri te sherohet sa me shpejte.

61C51143-0EBA-4752-8A81-ACF2FBE4864B

Dhurohen 3 shtëpi në një natë në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët “

Këtë të premte emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” ka dhuruar emocione të mëdha. Plot 3 banesa të reja u dhuruan për familjet në nevojë në kuadër të një “gare” për vepra të mira në Muajin e shenjtë të Ramazanit .

Deri më tani Fondacioni Firdeus me kontributin e të gjithë Shqiptarëve ka dhuruar 5 banesa në më pak se 3 javë . Mision vazhdon në “garën”  për vepra të mira .

94A82738-8801-4FA6-9CD0-1BC03C92B432

“Shporta e Jetimit” nisma e Fondacionit Firdeus në muajin e Ramazanit

Lotet e jetimit na kane vrare ne shpirt, le t’ia mundesojme te buzeqeshe ne kete muaj…
⭐️ SHPORTA E JETIMIT⭐️
Kujdesi dhe ushqimi ndaj nje jetimi ka nje pozite te larte hyjnore, ndaj falenderim dhe lutje per cdo bamires qe dhuron per jetimin.
Agjerim te lehte e te pranuar! ?
Gofundme: https://www.gofundme.com/f/ramazan2020
Pay pal:fondacionifirdeus1@gmail.com
Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Emri i Bankes: Post Finance
Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See
Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
BIC: POFICHBEXXX
Të dhënat bankare në USA:
Bank Name : Morton Community bank
Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus
Routing Number: 071123204
Account number : 769397
Të dhënat bankare në Shqiperi:
Fondacioni Firdeus, Credins Bank,
Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.
SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479
Konto Gjermani:
Firdeus Germany Stiftung
Sparkasse Fürstenfeldbruck
IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46
BIC: BYLADEM1FFB
Zoti i shperblefte bamiresit! – Postimi i plote i Elvis Naçit ne Facebook

FDF62DFD-F9A9-42C1-8AFB-B168C8BCD381

Bëhet me shtëpi të re 14 vjecari nga Gramshi.

Në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët ” u prezantua rasti i Mariglenit nga Gramshi . Djaloshi 14 vjecar jetonte vetem me nënën e tij . Kushtet ne të cilat ai jetonte ishin të mjerueshme . Elvis Naçi dhe bashkëshortja e tij Fatma udhëtuan në Gramsh ku i treguan Mariglenit se do të bëhej me shtëpi të re . Kontributet e Shqipëtarëve nuk munguan as kësaj here .

Ndiq video e plote

178B5579-77C8-4018-9A2B-F8847D3B8FFB

Fondacioni Firdeus përgatit 6000 pako ushqimore për ti shpërndarë për familjet në nevojë

PRANE JETIMIT, TE SEMURIT, NE KETE KOHE TE VESHTIRE!
Me mijera pako ushqimore jane pergatitur per jetimet, te semuret, nevojtaret, sepse keto dite jane akoma me te veshtira per ata. Amaneti yne derisa te jemi gjalle t’u sherbejme nevojtareve me thjeshtesi e perkushtim.
Kam nje kerkese miqte e mi, nje lutje per bamiresit qe e mundesuan, se Shqiperia ka plot njerez nevojtare, qe ne kete periudhe me zor po ia dalin. Ia shohim syte me lot, ia shohim cdo dite brengat dhe hallet, jetime qe nuk ngopen dot si gjithe femijet e tjere. Ndaj deshiroj me shpirt nje lutje per bamiresit qe mundesuan kete veper te madhe. Zoti ju begatofte vellezer e motra, ju dhente miresi dhe lutjet tuaja qofshin te pranuara. – Postimi i plotë i Elvis Naçit në Facebook !

1913A15C-09C2-46F5-BCDF-974CB947926E

Fillon aksioni i madh në Kosovë!

Filloi aksioni i madh në Kosovë!
Pranë nevojtarëve, jetimit, së shpejti edhe në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut. Lutjet me zemër e shpirt shkojnë për Bamirësit. Jam i gëzuar që sot filluam masivisht me Kosovën. ?????
Te ndarë ne Troje në zemër Një! – Postimi i Elvis Naçit në Facebook ku tregon nismën për shpërndarjen e ushqimeve në Kosovë

D92F5395-C530-4B72-B8A6-6E9366F47FB9

Bamirësi anonim dhuron 100.000 franga për ushqime

Një lajm i madh! Dhurohen 100.000 Franga për ushqime!
Një Bamirës që dëshiron të mbetet anonim, i pakursyer edhe me ndihmë ndaj termetit vendosi të dhurojë 100.000 Franga për ushqime në këtë kohë të veshtirë për ushqime për familjet në nevojë. Vendosëm bashkë me Bamirësin, që 100.000 Frangat t’i ndajmë mes shqiptarëve të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Të ndarë në Troje në zemër Një! Kush dëshiron të na bashkohet duke dhuruar ushqime, nga Kompanitë, Marketet, Tregtarët, Bamirësit, le të më shkruaji në numrin tim të telefonit. 00355674006161. Situata e familjeve të nevojtarëve ka nevojë për ne. Zoti ju shpërbleftë që në këtë kohe Pandemie, mendoni për atë që nuk ka. Zoti nuk e humb ndihmën në këtë ditë të vështirë. Ju lutem qëndroni në shtëpi! Bashkë do ia dalim! Zoti na ndihmohtë… – Postimi i Elvis Nacit në Facebook

85E52CC0-8FD3-4E24-8B1E-679888EB234B

Elvis Naçi bëhet pjesë e aksionit të shpëndarjes së ushqimeve!

Elvis Naçi së bashku me bashkëshorten e tij Fatmën janë bërë pjesë e shpërndarjes së pakove  ushqimore në këtë situatë të vështirë në Shqipëri prej Covid-19.

Bashkë me Fatmën ishim sot në shtëpi të jetimëve, të sëmurëve, të nevojtarëve, për t’iu gjendur pranë. Jetesa e tyre sot është më e veshtirë se më parë, ndaj nëse ne kemi një mundësi të kemi ushqime në shtëpitë tona, shumë njerëz i kanë sytë dhe shpresat tek ne… – Postimi i plotë në Facebook i Elvis Naçit

11077963-8BFE-48A8-8249-247228BF4D35

Mblidhet shuma për operacionin e Elios !

Më datë 6 Mars në emsionin “Shqiptarët për Shqiptarët” u prezantua rasti i Elios qe vuante nga leucemia akute ! Shuma për operacionin ishte 100.000 euro dhe duhet të mblidheshin brenda 5 ditëve . Shqiptarët treguan solidaritet dhe i mblodhën në kohë rekord .

Mblidhen 100.000 eurot per Elion!
Në situatën e Korona Virusit, ka edhe lajme të mira. Bashkë ia dolëm që Elios t’i mbledhim dhe dhurojmë 100.000 euro. Do të kërkoja nga ju miq të dashur të lutemi për Elion që Zoti t’u japë sukses mjekëve që Elio të shërohet e të kthehet pranë nesh. Lus Zotin që me bamirësinë e Elios të na ruajë nga cdo sëmundje dhe virus ? që qarkullon, të na i ruaji prindërit, gjyshërit dhe fëmijet. Shpërndaje të begatoftë i madhi Zot se Elio ka nevojë për lutje dhe njerëzit për lajme të mira… O Zot, shëroje Elion! Amin. – Postimi i plotë në Facebook-un e Elvis Naçit